TÜR: ActionComedyDramaHorrorMaturePsychological
School Life,Sci-fiShounenSupernaturalTragedy


MANGAKA: Yugo Yuuki, Tabata Yoshiaki

UZUNLUK: 162(BİTTİ)

ÇEVİRİ: E. Canberk T.

EDİT: 
ZNGTSU(0-10),muslu(11), 
       Laniakea(12+)

KONU:Ana karakterimiz kendine özgü bir adalet sistemi olan lise öğrencisi Hazasama Shou, Akumetsu olarak birden ortaya çıkar ve Japonya'nın kötü gidişatına dur demek için gerek aşırı yöntemler kullanarak dünyadan kötüyü silmeyi ve Japonyayı daha iyi bir yer haline getirmeyi planlamaktadır.
Shou'nun ilk eylemi Japonya'nın önde gelen adamlarının harem faaliyetidir. Birden bir maske ile Akumetsu olarak orada belirir ve eğlene eğlene bu adamların çoğunu öldürür. Tabi çatışmalara da girer ve en sonunda yakalanır. Bunun üzerine kendi kafasının patlamasına yol açarak Akumetsu intihar eder. İlginç olan ertesi gün Shou-Akumetsu'nun okula yine geç kalarak derse girmesidir.
        Akumetsu, aslında 1 kişi değildir. Eskiden sonsuza kadar yaşamaya çalışan kötü bir patron varmış. Bu adam kendini klonlayıp, hatıralarını o klona aktararak sonsuza kadar kendini tekrar tekrar klonlayarak yaşamaya çalışmaktaymış. Yarattığı klonları çeşitli konularda eğitmiş ve her birini öldürüp hepsinin bilgisi tek bir klonda birleştirmiş. Bu yaratılan süper klon, bir kadın sayesinde yanlış yaptığını anlamış ve orjinaline karşı çıkmış. Sevdiği kadını kaybedince kendini kötüleri yok etmeye adamış. 
       Gelelim "Shou"ya, süper klon yaşamının sonuna geldiğinde kendi düşüncelerini orjinali gibi birçok klona aktarmış, ve kendi ideolojisini onlar üzerinden devam ettirmiş. "Shou" klonların kullandığı ortak isim haline gelmiş. Bütün klonlar aynı hatıraları taşıdıkları için aynı düşünce, aynı fikir ve aynı kararları veriyorlarmış. Bu klonlar "1 adam, 1 ölüm" düşüncesiyle Japon yönetimini "düzeltmeye" çalışmış.

NOT:Yeni seri


Akumetsu İndir
                                                        

{ 8 yorumComment }

 1. türleri ve konusu oldukça ilgi çekici.sabırsızlıkla bölümlerin çıkmasını bekleyeceğim. şimdiden emeği geçecek herkese kolay gelsin. teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 2. Merhabalar. Öncelikle böyle güzel bir seriyi çevirdiğiniz için teşekkür ederim lakin çeviriler hakkında bir maruzatım olacak. Akumetsu özellikle siyasi yönden başyapıt sayılabilecek bir seri ve inanıyorum ki şuanki kalitede bir çeviriyi hak etmiyor. Akumetsu içerik olarak çok yoğun bir seri, haliyle çevirmenin de tecrübeli ve kendini yetiştirmiş olması gerekiyor. Bu seriye haksızlık etmeyeceğinizi umarak gereğinin yapılacağına inanıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar ben Alter,
   Dediğiniz gibi seri siyasi noktalar içermekte o yüzden çevirisinin kaliteli olması gerekir okuyucu adına ve tabii ki iyi bir çeviri hak ediyor. Bu seri ben gruba kontrolcü olarak katılmadan önce başlanan bir seriydi o yüzden kontrol edilmiyor şu an ne yazık ki. Fakat eleştiriniz üzerine serinin kontrolü üstleneceğim. Lakin ki bu çıkan bölüm sayısını biraz azaltabilir benim yavaşlığımdan dolayı. Eminim çevirmen arkadaş elinden geleni yapıyordur ama dediğiniz gibi yoğun bir seri olduğundan çeviride aksaklıklar meydana geliyordur.
   Yorumunuz için teşekkür ediyorum ve gerekenin yapılacağından emin olabilirsiniz, başka çevirileri bilemesem de benim kontrol ettiğim serilere bakarsanız, memnun olacağınıza inanıyorum.

   Edit: Dediğiniz gibi büyük hatalar sadece çevirmenden kaynaklanmamaktadır, Akumetsu'nun İngilizce çevirisi çok iyi değil ne yazık ki. Doğal olarak bazı kısımlar sıkıntılı olabilmektedir.

   Sil
  2. Merhabalar, ilginiz için teşekkür ederim. Evet, malesef İngilizce çevirisi de sıkıntılı, ancak bir yere kadar çevrilebilir. Yine de çevirmen arkadaşın elinden geleni yapması ve sizin kontrol etmeniz ile bunların üstesinden gelineceğine inanıyorum. Böyle bir seriyi Türkçe'ye kazandırdığınız için tekrardan teşekkürler.

   Sil
 3. Kolay gelsin hacılar, yeni çevirmen arkadaş gelmiş, birde seri durdurulan projeler içinde görünüyor :P

  YanıtlayınSil
 4. hacılar ben ilk teşekkürümü bu seri için ederek elinize sağlık diyorum :D

  YanıtlayınSil
 5. Elinize sağlık, çok güzel bir manga.

  YanıtlayınSil

- Copyright © 2015 MY - Powered by Blogger -

bloggerwidgets