8 Haziran 2015 Pazartesi


Selam arkadaşlar.
Gördüğünüz gibi bu hafta ki güncelimiz epey hüzünlü olacak. Çünkü bir vedamız var.
SOUL CARTEL ve DEAD DAYS'in editörü ve aynı zamanda grubumuzun kurucularından biri olan ZNGTSU arkadaşımıza veda ediyoruz maalesef. Kişisel sebeplerden dolayı gruptan ayrılma kararı aldı. Bu duruma ne kadar üzülsek de elimizden bişey gelmiyor. Bugüne kadarki yardımları ve emekleri için kendisine çok teşekkür ediyoruz. 
Belli olmaz belki ilerde geri dönme ihtimali doğar, ne zaman dönmek isterse bu kapıyı kendisine her zaman açık şekilde bulacaktır. 
Herşey için

 TEŞEKKÜRLER  ZNGTSU!!!


Gelelim bugünkü ikinci konumuza.
Bildiğiniz gibi OYASUMİ PUNPUN'a başladık geçen hafta. Seriye aynı zamanda Osoi Subs da başladı.
 Aramızda konuştuk, anlaştık gereksiz yere iki defa çevrilmesin diye karşı 

taraf bırakmaya karar verdi, zaten elimizde çeviri fazlası da vardı, anlayışlı
davrandılar. İlerleyen günlerde kendi sitelerinde, Oyasumi Punpun'la ilgili gelen bir okuyucunun sorusu üzerine bizimle ilgili iki yorum yazdılar. 
Bu yorumlar bizim sinirimize dokundu çünkü hakkımızda atıp tutuyorlar gibi görünüyordu. Çevirmen arkadaşlarımızdan biri bu yorumlarla ilgili tepkisini belirtince de kendilerinin şaka yaptıklarını ve çok ciddiye aldığımızı söylediler. 


Ne yani insanlar size bir serinin durumunu 

sorduğunda devam etmediğiniz bir seriye devam ediyoruz derseniz güzel bir şaka mı
oluyor okuyucuya? Ya da bizimle ilgili bişey sorduklarında "MangaYatta direk fansub işini bırakacak" deyince harika bir şaka yaptığınızı mı sanıyorsunuz?

 Birde anlayamadınız diye küçümsemek 
nedir? Gurur yerine kısaca şaka yaptık beceremedik deseydiniz gözümüzden düşmezdiniz.
Chatte clone işini çok ciddiye aldığımızı, sorunlarımız olduğunu belirtmişsiniz. Şaka mı yaptınız gerçek mi karar veremedik :D Şakaysa gülelim boşa gitmesin değilse işimiz bu elbette ciddiye alacağız, işimizi ciddiye alıp yapmamız suç mu yani?
Yeni açılan bir grubuz, elbette hatalarımız olacak henüz acemiyiz ama elimizden geldiğince işimizi iyi yapmaya çalışıyoruz, amacımız bu zaten. İyi bir grup olabilmek.
İşimizi ciddiye alıp yaptığımız için sorun bizde değil, bu yüzden bize laf attığınız için kendinizde aramalısınız arkadaşlar.
Ve evet dediğiniz gibi
"MangaYatta olmak kolay değil
En azından bunu kavrayabilmeniz ne güzel. 

Bir de ufak bir bilgi biz fansub değil bir "Çeviri Grubu"yuz. Son olarak hakkımızda sağda solda dedikodu yapmaktan vazgeçip kendi işinize bakın bir zahmet. 
Neyse fazla uzattım hemen diğer konuya geçiyorum. Bildiğiniz gibi geçen hafta " Action İdols"a başladık arkadaşlar. Ve tanıtımını yapmayı unutup direk bölümü verdik. XD
Biraz geç oldu ama olsun ben size seriyi kimlerin yaptığından bahsedeyim.
Serinin çevirisi "Enes" e, editi ise "Daygamias" a ait.

Bu hafta güncele getirmeyi umuyorduk ama maalesef editör arkadaşımız TTNET'in azizliğine uğradığı için bölümler hazır olsa da bugün veremiyoruz. Merakla beklediğiniz için de gelecek haftaya bırakmayıp, hafta içinde vermeye çalışacağız.

Güncel listemiz de aşağıda. Bugün çok çene çaldım daha fazla uzatmadan sizi bölümlerinizle başbaşa bırakıyorum.

HEPİNİZE KEYİFLİ OKUMALAR!!!

Güncel Listesi

{ 8 yorumComment }

 1. Elinize sağlık. Özellikle Toriko icin. Dehşet şeyler oluyordu, okuyamıyorduk. :( Kolay gelsin.

  YanıtlaSil
 2. Misa-saaaannn lütfen Strobe edgenin yakınlarda çıkan ekstrasını çevirir misiniz lütfeeen. Geçenlerde bir arkadaş rica etmişti sizden ben de çevirirsiniz diye beklemiştim. Çok yoğunsunuz muhtemelen ama onu da araya sıkıştırıverin olmaz mı? Atori yok olsa ondan isteriz ama siz yarım kalanları alıyordunuz değil mi :) lütfen Misa san eminim bizden başka bekleyen daha vardır çok dua alırsınız valla :) lütfen bi düşünün. Güncel için de çook Teşekkürler. Ellerinize sağlık. Kolay gelsiiin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ben ben demiştim. :) hatırlattığın iyi oldu :) bu arada oyasumi için teşekkürler cidden harika bir seri ve 5 bölüm vermenize de çok sevindim :) ellerinize sağlık.

   Sil
 3. Punpun mithiş yaa :) Sınavlar olmasa İngilizce'den devam ederdim...

  YanıtlaSil
 4. Elinize sağlık. Punpun gerçekten harika :) Takipçinizim kolay gelsin

  YanıtlaSil
 5. OMG!! Toriko gelmiş çok sevindim lan hemde 2 bölüm :) Toriko ve diğer günceller için çok teşekkürler. Ellerinize sağlık, kolay gelsin :))

  YanıtlaSil
 6. naptınız hocam böyle :D 5 bölüm punpun 2 bölüm toriko + air gear ve samurai highschool... umarım toriko ve punpunun devamı daim olur :) güncel için çoook teşekkürler

  YanıtlaSil
 7. Ellerinize sağlık
  Punpun'u okumaya başladım da oldukça ilginç bir manga :D
  Sinirlenme Misa, oldukça güzel ilerliyorsunuz baya başarılı bir grup bu ve giden arkadaşınıza üzüldüm, umarım geri gelir durum duzelince ^^ tekrardan arigatoo

  YanıtlaSil

bloggerwidgets
Close [x]

- Copyright © 2015 MY - Powered by Blogger -

bloggerwidgets